top of page

10 Mar Sal

|

Nişantaşı Üniversitesi NEOTECH KAMPÜSÜ

Bilişimci Kızlar Atölyesi (2. Hafta)

Bilişimci Kızlar Atölyesi (2. Hafta)
Bilişimci Kızlar Atölyesi (2. Hafta)

Saat ve Yer

10 Mar 2020 09:00 – 15:00

Nişantaşı Üniversitesi NEOTECH KAMPÜSÜ, Maslak Mah Söğütözü Sokak Ağaoğlu Maslak 1453 No:20, Maslak, 34398 Sarıyer/İstanbul, Türkiye

Etkinlik Hakkında

Lisede son sınıf ve üniversiteye giriş sınavına hazırlanmak isteyen kız öğrencilere bilişim sektöründeki fırsatları daha yakından tanımalarını amaçlayan 7 haftalık proje kapsamında çeşitli liselerden 50 kız öğrenciyi ağırlayacağız. ve Uluslararası Bilişimde Kızlar Günü ( International Girls in ICT Day) kapsamında kariyer planlarını belirlerken onları teknoloji, bilim, mühendislik ve matematik gibi alanlara yönlendirmeyi amaçlıyoruz. Bilgilendirici, geleceğin sektörleri hakkında farkındalık yaratmaya katkıda bulunmak ve öğrencileri eğitim çağlarının başından itibaren bilişim sektörüne yönlendirmek amacıyla 7 hafta boyunca 350 kız öğrenciye akademisyenlerin vereceği organizasyonlar ve seminerler düzenleyeceğiz.

Bu 50 kız öğrenciye temel dijital beceriler, robotik, kodlama, yapay zeka, dijital iletişim ve pazarlama, kariyer fırsatları hakkında bilgi ve uygulama eğitimi vermeyi planlıyoruz. Nişantaşı Üniversitesi bünyesindeki NishNova Ar-Ge merkezini ziyaret etmelerini ve yerinde uygulamaları dinlemelerine ve sektördeki heyecanlarını artırabilecek yenilikleri incelemelerine yardımcı olmayı planlıyoruz. Bu öğrencileri ve fakültelerin BİT ile ilgili bölümlerinden akademisyenler ile bir araya getirecek ve sektör hakkında bilinçlenmelerine yardımcı olacağız.

Bu Etkinliği Paylaş

bottom of page